Синоними за 'канта':

канта (ж.)
[ кан-та ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
тенекија (ж.), тулумба (ж.)
колокации:

анаграми:
акнат, канат, танка
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК