Синоними за 'ишмука':

ишмука (св.)
[ и-шму-ка ]
види:
Толковник
синоними:
извлече (св.), исцица (св.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК