Синоними за 'исчатали':

исчатали (св.)
[ ис-ча-та-ли ]
види:
Толковник
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК