Синоними за 'историзам':

историзам (м.)
[ ис-то-ри-зам ]
види:
Толковник
синоними:
историцизам (м.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК