Синоними за 'испашка':

испашка (св.)
[ ис-паш-ка ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
избрка (св.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК