Синоними за 'измачувачка':

измачувачка (ж.)
[ и-зма-чу-ва-чка ]
види:
Толковник
синоними:
измачување (ср.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК