Синоними за 'издрибла':

издрибла (св.)
[ из-дриб-ла ]
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК