Синоними за 'извлечка':

извлечка (св.)
[ из-влеч-ка ]
види:
Толковник
синоними:
влечка (несв.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК