Синоними за 'извиличи':

извиличи (св.)
[ из-ви-ли-чи ]
види:
Толковник
синоними:
виличи (несв.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК