Синоними за 'затрешти':

затрешти (св.)
[ за-тре-шти ]
види:
Толковник
синоними:
загрми (св.), тресне (св.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК