Синоними за 'затапен':

затапен (прид.)
[ за-та-пен ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК