Синоними за 'записнички':

записнички (прид.)
[ за-пис-нич-ки ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК