Синоними за 'западњак':

западњак (м.)
[ за-пад-њак ]
види:
Толковник
синоними:
антоними:
источњак (м.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК