Синоними за 'егзодус':

егзодус (м.)
[ ег-зо-дус ]
види:
Толковник
синоними:
бегство (ср.), исход (м.), протерување (ср.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК