Синоними за 'доискриви':

доискриви (св.)
[ до-ис-кри-ви ]
види:
Толковник
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК