Синоними за 'далгува':

далгува (несв.)
[ дал-гу-ва ]
види:
Толковник
синоними:
бранува (несв.)
анаграми:
гладува
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК