Синоними за 'далакосан':

далакосан (прид.)
[ да-ла-ко-сан ]
види:
Толковник
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК