Синоними за 'даан':

даан (изв.)
[ да-ан ]
види:
Толковник
синоними:
дан (изв.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК