Синоними за 'гувее':

гувее (св. и несв.)
[ гу-вее ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
молчи (несв.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК