Синоними за 'вдлабнат':

вдлабнат (прид.)
[ вдлабнат ]
види:
Други речници
синоними:
конкавен (прид.)
антоними:
испупчен (прид.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи