Синоними за 'бргошен':

бргошен (прид.)
[ бргошен ]
види:
Толковник
синоними:
скорашен (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК