Синоними за 'благодарствен':

благодарствен (прид.)
[ бла-го-дар-ствен ]
види:
Толковник
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК