Синоними за 'благогласен':

благогласен (прид.)
[ бла-го-гла-сен ]
види:
Толковник
синоними:
милозвучен (прид.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК