Синоними за 'аџи':

аџи (прид.)
[ а-џи ]
синоними:

колокации:
аџи (преф.)
[ а-џи ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи