Синоними за 'анамнеза':

анамнеза (ж.)
[ а-на-мне-за ]
види:
Толковник
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК