Синоними за 'акумулативен':

акумулативен (прид.)
[ а-ку-му-ла-ти-вен ]
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК