Синоними за 'ад':

АД (скр.)
[ АД ]
синоними:

колокации:
ад (м.)
[ ад ]
види:
Толковник
синоними:
пекол (м.)
антоними:
рај (м.)
колокации:

анаграми:
да
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК