Синоними за 'автоматизира':

автоматизира (св. и несв.)
[ а-вто-ма-ти-зи-ра ]
види:
Толковник
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК