Синоними за 'авокадо':

авокадо (ср.)
[ а-во-ка-до ]
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК