he-goat - онтологија

дивојарец повеќе

мн. дивојарци
Вид збор: Именка, машки род
јарец
Употреба: Зоологија

јарец повеќе

мн. јарци
Вид збор: Именка, машки род
мажјак на козата
Латински: Caprinae Албански: cjap, kec
Употреба: Зоологија

прч повеќе

мн. прчови
Вид збор: Именка, машки род
јарец
Албански: përç, cjap
Употреба: Зоологија