забар м.

забар (м.)

- вика мојот загребски забар и налутено мавта со дупчалката над мојата глава.
„МАРГИНА бр. 8-9“ (1994)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК