а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

топтан

Вид збор: Прилог
Ранг: 25675
Се вкуп, се заедно, не поединечно, не на парче.
Англиски: wholsale Турски: toptan Албански: toptan, krejt
Употреба: Економија , Разговорно
Примери:
Купи или продаде нешто топтан.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК