арно

Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 16019
добро
Англиски: good Албански: mirësi
Примери:
Од арно да не куртулиш.
За твое арно ти велам.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК