џамија

мн. џамии
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 2689
муслимански храм
Англиски: mosque Турски: cami Албански: xhami
Употреба: Архитектура и градба , Религија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи