чубрика

Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 53685
Зачинска билка, најчесто кај нас се става в грав.
Латински: Saturcia hortensis Англиски: Summer savory Албански: bimë erëze
Употреба: Ботаника
Изведенки
чубрица ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи