триангулација

Вид збор: Именка, женски род
Мерење на земјиште со делење на триаголници.
Англиски: triangulation
Употреба: Архитектура и градба
Изведенки
триангулациски прид.
триангулацискиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК