топонимија

Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 47323
Целокупност од месните имиња на дадена област.
Употреба: Лингвистика
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК