текија

Види и: теќе (ср.)
мн. текии
Вид збор: Именка, женски род
теќе
Англиски: Tekkie Турски: tekke
Употреба: Архаизам , Религија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК