педагог

мн. педагози
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 17813
1. Специјалист по педагогија.
Англиски: pedagogue Албански: pedagog
Употреба: Образование
2. наставник, учител
Англиски: teacher Албански: pedagog, mësues
Употреба: Образование
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК