насто

Вид збор: Прилог
Ранг: 18021
Процент изразен со број.
Англиски: percent
Примери:
Лебот поскапел за 3 насто.
Изрази
(разг.) Сто насто - сосема сигурно, без двоумење.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи