Хрватска

Вид збор: Име
Ранг: 5457
Држава на Балканскиот Полуостров.
Англиски: Croatia Албански: Kroacia
Употреба: Географија
Изведенки
хрватски прид.
хрватскиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи