Скопје

Вид збор: Име
Ранг: 388
Главен град на Република Македонија.
Англиски: Skopje Албански: Shkupi
Употреба: Географија
Изведенки
1. скопјанец м.
мн. скопјани
2. скопјанка ж.
мн. скопјанки
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК