секстант

мн. секстанти
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 55097
Агломерен инструмент кој се користи во морепловството и авијацијата.
Англиски: sextant
Употреба: Транспорт
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК