плодоред

плодоредот
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 55427
Наизменично засевање на исти земјишни површини со разни земјоделски култури.
Англиски: crop rotation
Употреба: Земјоделство
FlexiMac
 менување на македонски глаголи