Грција

Вид збор: Име
Ранг: 715
Земја на јужниот дел од Балканскиот Полуостров.
Англиски: Greece Албански: Greqia
Употреба: Географија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК