Бугарија

Вид збор: Име
Ранг: 591
балканска држава
Англиски: Bulgaria Албански: Bullgaria
Употреба: Географија
Изведенки
бугарство ср.
бугарството
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК