winnings - онтологија

добивка повеќе

мн. добивки
Вид збор: Именка, женски род
Премија во игри на среќа.
Албански: fitim, çmim

премија повеќе

мн. премии
Вид збор: Именка, женски род
Главна добивка на лотарија.
Албански: fitim lotarie