warm-up - онтологија

загрее повеќе

загреат
Вид збор: Глагол, свршен
(се загрее) Во спортот - се раздвижи, се подготви за настап.
Албански: nxemje
Употреба: Преносно значење , Спорт

стоплување повеќе

Вид збор: Именка, среден род
(се) стоплува