voucher - онтологија

бон повеќе

мн. бонови
Вид збор: Именка, машки род
паричен знак
Албански: kupon, bon
Употреба: Економија

ваучер повеќе

мн. ваучери
Вид збор: Именка, машки род
Вид на чек со кој се плаќаат услуги.