tattoo - онтологија

истетовира повеќе

истетовираат
Вид збор: Глагол, свршен
тетовира
Албански: bëj tatuazh

тетовира повеќе

тетовираат
Вид збор: Глагол, свршен и несвршен
Нацрта, нацртува знаци и слики по кожата на човечкото тело на особен начин.

тетовирање повеќе

Вид збор: Именка, среден род
Изработка цртежи и / или текст на кожата преку инјектирање на соодветни бои под неа.